202106.22
0

Рівненський міський суд. Суд Рівне.

Люди, які відвідують Рівненський суд або його сайт в інтернеті, насправді в своїй більшості шукають адвоката, який допоможе вирішити юридичну задачу.

Пам’ятайте, що працівники суду не мають право давати юридичні консультації, складати процесуальні документи або представляти ваші інтереси в конкретній справі. Щоб вирішити своє питання швидко, законно і ефективно, потрібно звернутися до адвоката в Рівному. Наша адвокатська контора надає широкий спектр юридичних послуг, в яких ви дійсно потребуєте.

Рівненський міський суд

Багато людей, які потребують правового захисту в Рівному або бажають оформити заяву на розлучення, аліменти, поділ майна, відновити терміни на прийняття спадщини, отримати документи на право власності, вирішити свої житлові питання, оскаржити дії поліції, повернути права та інше, звертаються в Рівненський міський суд. Це єдиний суд в Рівному, якого територіально підсудні всі цивільні, деякі адміністративні, кримінальні справи та справи про адміністративні правопорушення.
Інформацію про Рівненсьий суд можна отримати як особисто, звернувшись безпосередньо за місцем його знаходження, або через інтернет за запитом: суд Рівне або Рівне суд.

Які справи розглядає Рівненський суд

Рівненський міський суд розглядає ті справи, які йому територіально підсудні і підвідомчі. В основному територіальність визначається або знаходженням однієї зі сторін в межах міста або розташуванням нерухомого майна в Рівному.

За загальним правилом позови і заяви пред’являються за місцем знаходження відповідача. Тому якщо відповідач проживає (зареєстрований) в Рівному, то така справа буде підсудна Рівненському міському суду. Те ж стосується і спорів щодо нерухомого майна, які теж вирішуються за місцем його знаходження. Місце знаходження фізичної особи (громадянина) визначається по його реєстрації (прописки), тому, приймаючи справу до свого розгляду, суд робить запит до адресного бюро з метою підтвердження реєстрації відповідача на території міста Рівне. Тільки після цього суд може відкрити провадження у справі і призначити дату засідання.

Іноді позови можуть пред’являтися не за місцем знаходження відповідача. У такому випадку, якщо позивач має рівненську реєстрацію, то по деяких справах він може звернутися саме в Рівненський міський суд. Це справи про захист прав споживачів, розірвання шлюбу, стягнення аліментів, збільшення їх розміру, пені та індексації по виплаті аліментів, визнання батьківства, по трудових спорах, відшкодування шкоди, заподіяної здоров’ю або злочином, і інше.

Під підвідомчістю суду розуміється, які категорії справ розглядає конкретний суд. Рівненнський міський суд розглядає цивільні справи, які виникають з різних правовідносин за галузями права, а саме:
• договірні відносини (позови про стягнення боргу, виконанні договорів, визнання їх недійсними та інше);
• деліктні (позадоговірні відносини) – позови про відшкодування шкоди;
• сімейні справи – розірвання шлюбу, аліменти, спори про дітей, встановлення батьківства, усиновлення, розділ майна подружжя та т.д .;
• трудові спори – стягнення зарплати, оскарження наказів роботодавця;
• кредитні правовідносини – справи про стягнення банківських кредитів, оспорювання кредитних договорів і договорів іпотеки;
• справи про захист прав споживачів;
• спадкові спори – додатковий термін на прийняття спадщини, оскарження спадщини або заповіту, визнання права власності в порядку спадкування, оформлення спадщини;
• житлові справи про виселення (вселення), або якщо потрібно виписати людину з квартири;
• встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Рівненському міському суду також підвідомчі справи про адміністративні правопорушення, кримінальні справи та деякі адміністративні справи. Справи між підприємствами і підприємцями віднесені до компетенції господарських судів та міському суду не підвідомчі.

Сайт Рівненського суду. Чим він корисний.

Рівненський міський суд має свій сайт, який відображається по запросу “суд Рівне” і входить в загальну систему елеткронного ресурсу “Судова влада України”. Як і будь-яка інша сторінка органу державної влади, сайт херсонського суду містить основні категорії і розділи: новини, структура і апарат суду, список суддів, нормативні документи, порядок звернення, систему зворотного зв’язку, форми пошуку справ з посиланнями на реєстр судових рішень, інформацію про реквізитах судового збору та порядку його обчислення.

На наш погляд, даний ресурс приваблює користувачів за рахунок зручності пошуку і моніторингу справ. Кожен бажаючий може без проблем знайти інформацію про статус своєї справи шляхом заповнення спеціальної форми, відстежити динаміку розгляду своєї справи, дізнатися про призначених засіданнях, прийнятих у справі рішення через прямі посилання на реєстр судових рішень. Багато адвокати та юристи в Рівному кожен день користуються цим сайтом, щоб відстежувати призначення справ своїх клієнтів і тримати їх в курсі подій. Це досить зручно, адже немає необхідності безпосередньо з’являтися до суду з метою отримання потрібної інформації. Сайт Рівненського міського суду справляється з цим завданням і допомагає заощадити час на пошук даних про розглянутих справах. Хоча іноді інформація на сайті про призначення справ не завжди оперативно оновлюється. У таких випадках рекомендується перевіряти актуальні дані у секретарів та помощніуов суддів безпосередньо.

Багато клієнтів, заходячи на сайт Рівненського суду також шукають корисну інформацію про порядок подачі позовів і заяв, порядок розгляду конкретних категорій справ, зразки процесуальних документів. Але ці форми і зразки обмежуються лише документами, які зазвичай подаються сторонами з метою отримання судових рішень, призначення відеоконференцій, побачень та інше. Іншими словами, на сайті херсонського міського суду ви не знайдете зразки заяв на розірвання шлюбу, стягнення аліментів, позовів у справах про стягнення боргу, оскарження рішень, постанов і т.д. Тому що всі ці процесуальні документи готують адвокати / юристи Рівне. Тому, заходячи на сайт суду в Рівному користувачі насправді шукають адвоката, який допоможе вирішити їх проблему і допоможе досягти потрібного позитивного результату.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *